loader image

מה זה דריפ קמפיין ולמה אתם חייבים אחד כזה ב-2021

המטרה העיקרית של קמפיין שיווקי במייל היא למשוך אליכם את המנויים הנכונים – כאלה שימלאו אחר הקריאה לפעולה שלכם.

המטרה העיקרית של קמפיין שיווקי במייל היא למשוך אליכם את המנויים הנכונים – כאלה שימלאו אחר הקריאה לפעולה שלכם.

בימינו, לקהל יש כוח מוחלט בנוף השיווקי, כך ששליחת מיילים תקופתיים למנויים שלכם על נושאים שלא מעניינים אותם פשוט לא תעבוד לכם.

מציאת האיזון בין בניית רשימת מיילים לבין שילוב מנויים באופן פעיל בתכנים שאתם שולחים להם היא חיונית לאסטרטגיית שיווק נכונה. הדרך המושלמת להשיג את האיזון הזה היא באמצעות דריפ קמפיין (drip campaign).

מהו דריפ קמפיין?

דריפ קמפיינים במייל הם סדרה של מיילים שיווקיים שנכתבו מראש ושעובדים יחד כדי להעביר את הצרכנים לנקודת ההמרה הסופית. הם מכונים דריפ קמפיינים מכיוון שהם מספקים ערך למנויים על ידי "טפטוף" איטי של מידע מועיל, עדכונים, מוצרים והתראות לאורך זמן.

לדוגמה, דריפ קמפיינים הם אוטומטיים לחלוטין. מיילים נשלחים בהתבסס על זמנים ספציפיים או פעולות משתמש (או חוסר פעילות של המשתמש). לדוגמה, המערכת שולחת מייל ברגע שמישהו נרשם כמנוי ובכל יום ראשון במשך עשרת השבועות הבאים.

במילים פשוטות, דריפ קמפיינים מספקים למנויים את המידע הנכון בזמן הנכון כדי לדחוף אותם הלאה במשפך השיווקי ולהמיר אותם בסופו של דבר ללקוחות משלמים.

הדברים שמבדילים בין דריפ קמפיינים לקמפיינים אחרים הם:

 • שימוש בתזמון ובגורמים התנהגותיים לשליחת מיילים אוטומטיים.
 • שליחת מיילים עם התוכן שבגללו המנויים שלכם נרשמו מלכתחילה.
 • יצירת הרשמות נוספות עם סיכון נמוך יותר שאנשים יסירו את עצמם מהרשימה.

היתרונות העיקריים של דריפ קמפיינים במייל

פילוח מדויק שמוביל להכנסות גדולות יותר

שיווק באמצעות דריפ קמפיין יכול לפתות לקוחות פוטנציאליים, לחנך לידים, לתגמל לקוחות ועוד – הכל באותו קמפיין. על ידי איתור, פילוח ופנייה לקבוצות משתמשים ספציפיות, אתם יכולים להגיע לאנשים הנכונים בזמן הנכון.

דריפ קמפיין מפולח יכול גם לבנות אמון אצל הקהל שלכם. במקום לפוצץ את כל רשימת המיילים באותו קמפיין, המנויים מתחלקים למשפכים שונים ואתם ניגשים אליהם בצורה אחרת – באופן שמתאים להם יותר. מכיוון שהמייל שאתם שולחים הוא ממוקד ורלוונטי יותר, הם מרגישים שהתוכן תפור עבורם באופן אישי.

בסופו של דבר זה מוביל לצמצום מספר הלקוחות שמסירים מנוי ולשיעור המרה גבוה יותר. למעשה, מחקרים מראים ששליחת דריפ מייל מפולח יכולה להניב פי 18 יותר הכנסות.

יותר מעורבות, פחות מאמץ

חלק מהסיבה שדריפ קמפיין במייל מייצר יותר הכנסות מקמפיינים אחרים הוא שהוא עוזר להגביר את המעורבות של הקוראים. דריפ מיילים מראים עלייה של 119% בשיעור הקליקים, וזה נתון עצום בהתחשב בעובדה שדריפ קמפיינים דורשים פחות עבודה מאשר קמפיינים רבים אחרים.

ראשית, על ידי שליחה יזומה של חומר רלוונטי ממוקד ללקוחות פוטנציאליים, אתם מבטלים את עבודת הרגליים הנחוצה כדי לגרום להם להתעניין בכם. הם כבר מעוניינים, ובעצם אתם מקצרים את מחזור המכירות על ידי העברת לידים מהר יותר במשפך.

דריפ קמפיין טוב מסנן גם מבקרים באתר שאינם מגיבים, כך שהוא עוזר לכם לחסוך זמן ואנרגיה בניסיון ליצור קשר עמם.

שנית, דריפ מיילים תלויים באוטומציה, כך שאינם זקוקים לתשומת לב מתמדת מצידכם. למרות שעליכם עדיין לפקח על המיילים ולבדוק אותם, אתם לא צריכים להקדיש זמן רב ליצירתם ושליחתם.

אלה חדשות מצוינות, במיוחד מכיוון שהשילוב של אוטומציה שיווקית עם דריפ קמפיין שיווקי במייל יכול להוביל ל-20% יותר הזדמנויות מכירה.

שיחה מתמשכת שמשאירה אתכם במרכז העניינים

דריפ קמפיין שיווקי במייל יכול לשמש כשיחה מתמשכת בינכם לבין המנויים שלכם, ולאפשר לכם לבנות על המידע מהודעות מייל קודמות.

לא זו בלבד שהקמפיין מסייע למותג שלכם להישאר בראש מעייניהם של המנויים, הוא גם עוזר לכם ליצור אצלם אמון. שמירה על קשר קבוע מראה לנמענים שאתם מקיימים את ההבטחות שלכם לספק להם מידע כל הזמן.

דוגמאות לדריפ קמפיינים במייל

ייתכן שתרצו להתנסות עם מספר דריפ קמפיינים שונים שיעזרו לכם לספק מידע רלוונטי לקוראים ממוקדים ואולי להמיר לידים ללקוחות:

מייל ראשון (קבלת פנים)

דריפ מיילים שמקבלים את פני המנויים החדשים משמשים כפרק מבוא עבור מותג שלכם. הם משמשים כדרך ליצור רושם ראשוני נהדר וליידע אותם שאתם לא רק רוצים למכור להם.

מייל קבלת פנים יכול להיות פשוט כמו "היי, נעים להכיר!", או שתוכלו להשתמש בו כדי להתחיל לקדם חלק מהתוכן הבסיסי שלכם. אם מישהו מנוי לבלוג שלכם, למשל, שלחו לו מייל כדי לקדם את מאמרי הבלוג האחרונים שלכם.

אונבורד מיילים (onboard)

אונבורד מיילים בסופו של דבר עוזרים להמיר משתמשים שנרשמו לניסיון בחינם ללקוחות משלמים על ידי חינוך וטיפוח שלהם לאורך זמן. הם כבר נרשמו לניסיון בחינם, אז עכשיו התפקיד שלכם הוא להסביר להם עוד על המוצר או השירות שלכם, כמו איך הוא יכול לעזור להם לפתור את הבעיה ומה מבדיל ביניכם לבין המתחרים.

בדומה לדפי נחיתה לאחר קליק, האונבורד מיילים שלכם צריכים לכלול קריאה לפעולה אחת ברורה בלבד. מכיוון שככל שיש לאנשים יותר אפשרויות, כך יורד הסיכוי שהם ינקטו בפעולה.

מיילים להתקשרות חוזרת

אלה מיילים נהדרים ליצירת קשר עם לקוחות פוטנציאליים שאינם פעילים כדי להחזיר אותם לפעילות. בין אם הם מחקו את המיילים שלכם מבלי לפתוח אותם או לא הצליחו ללחוץ על כפתור הקריאה לפעולה אחרי שפתחו – מיילים להתקשרות חוזרת יכולים להשיב אליכם את המנויים האלה שכבר התעניינו בכם פעם.

זה בסדר להציע להם לבטל את הרישום או לבטל את החשבון אם הם כבר לא מעוניינים במותג שלכם. אתם לא רוצים שייצא לכם שם רע בגלל שהצלחתם לעצבן אנשים שלא מעוניינים בכם.

מייל עגלה נטושה

נטישת עגלת קניות היא עניין שכיח מאוד, ובכל זאת, דריפ קמפיין במייל יכול לעניין שוב את אותם "כמעט" לקוחות.

הזכירו להם מה הם השאירו בעגלה, ודאו שהפריטים עדיין זמינים ואפילו הציעו קוד הנחה כדי לגרום להם ללחוץ על ההדק.

מחקרים מראים שכאשר משתמשים אכן חוזרים לבצע רכישה, 72% עושים זאת תוך 24 שעות מנטישת העגלה, וזה ככל הנראה בין השאר בזכות מיילים שנועדו לטפל בעגלות נטושות.

מייל אישור

גם לאחר שתסגרו מכירה, מאמצי הדריפ שלכם במייל לא נגמרו. אתם עדיין יכולים להשתמש באסטרטגיה הזו כדי לאשר את רכישת הלקוח על ידי הגדרת תשובה אוטומטית של "תודה" מיד לאחר הרכישה.

באותו דריפ קמפיין, כדאי לכם לשקול לשלוח מייל אחר שמבקש מהרוכשים לבדוק את המוצר או השירות שלכם ומציע קופון לרכישות עתידיות.

5 שיטות עבודה מומלצות לדריפ מייל

קמפיינים מוצלחים צריכים לעמוד בחמש ההנחיות ושיטות העבודה המומלצות האלה:

קחו בחשבון את מסע הלקוח

כדי להגדיל את סיכויי המעורבות של הלקוחות, שלחו להם דריפ מיילים שרלוונטיים להם ולהתקדמות שלהם דרך משפך המכירות. לדוגמה, אם מישהו התוודע לעסק שלכם לאחרונה, סביר להניח שהוא עוד לא מוכן לבצע רכישה. כאן אתם עדיין צריכים לטפח אותו בתכנים חינוכיים ובעלי ערך רב לפני שתראו מכירה.

מנויים שמכירים את המותג שלכם ושוקלים לקנות מכם זה זמן מה ככל הנראה יעריכו השוואת מוצרים / מותגים, קופונים, הנחות ותקופת ניסיון בחינם.

גלו את צרכי הקהל שלכם ואת נקודות הכאב שלו, והתאימו את המסרים שלכם בהתאם. זה יעזור לחזק מערכות יחסים ולספק לכם תוצאות טובות יותר בקמפיין.

צרו מרווח בין מיילים

היו עקביים, אך שמרו על קצב נורמלי. שמרו על קשר, אך גם השאירו את הקהל שלכם רעב לעוד. קשר תכוף מדי עלול לעשות רושם תוקפני ולגרום ללקוחות פוטנציאליים לבטל את הרישום. ככלל אצבע, אל תשלחו ללקוחות פוטנציאליים יותר מדריפ מייל אחד ביום. זה נותן להם זמן לנשום ולעכל טוב יותר את התוכן שלכם.

והכי חשוב, דריפ קמפיין במייל צריך להתקשר עם הנמענים בצורה חלקה. כדי להבטיח שזה קורה, כתבו את כל המיילים בישיבה אחת לצורך שמירה על עקביות. זה אמנם נשמע כמו משהו שייקח לכם הרבה זמן לעשות ואולי זה אפילו מאיים עליכם, אך רבים מהמיילים שלכם עשויים להיות רק בני כמה פסקאות, כך שתוכלו לכתוב אותם במהירות יחסית.

יש לי עבורכם גם כמה טיפים לכתיבה כדי לפשט את התהליך:

טיפים בסיסיים לכתיבת דריפ מיילים

 • התמקדו בערך: שלחו תמיד תוכן משמעותי ובעל ערך כדי שהמנויים לא ירגישו שהם מבזבזים את זמנם.
 • פסקאות קצרות: גושי טקסט גדולים נראים מאיימים, במיוחד במכשירים קטנים, לכן קצרו משפטים והוסיפו רווח לבן.
 • כתבו מיילים קצרים בהתחלה: מכיוון שהם עדיין לא סומכים עליכם לחלוטין, ייתכן שהם לא יהיו מוכנים לתת לכם הרבה מזמנם.
 • הכניסו נימה אישית: שתפו מידע שאינו קשור לעסקים, כמו סיפור כובש, מקרה של כישלון אישי או אנקדוטה מצחיקה. אלה מאפשרים ללקוחות פוטנציאליים ליצור קשר עם המותג שלכם.
 • הימנעו משפה שיווקית: היא יכולה לפגוע במסר שלכם. לקוחות דוא"ל כמו Gmail ו- Outlook תמיד מחפשים סיבות לשלוח את המיילים שלכם לתיבת הספאם.
 • השתמשו בשורות נושא משכנעות: כדי שתוכלו לגרום לאנשים לפתוח את ההודעה שלכם.
 • הכניסו פן של דחיפות: קבעו דדליינים והציעו מבצעים בלעדיים.
 • כללו קריאה לפעולה: הראו להם מה השלב הבא על ידי מתן ערך עבורם כמו אפשרות להוריד מסמך עם תוכן.
 • הוסיפו נ.ב.: גרו אותם לגבי המייל הבא כדי שהם יוכלו להתרגש ממנו.

חברו את הקמפיין שלכם לערוצים פרסום אחרים

דריפ קמפיינים לא מתקיימים בואקום. השתדלו לגרום לכל ערוצי הפרסום שלכם לעבוד יחד בהרמוניה כדי ליצור מעורבות מקסימלית מצד המנויים.

לדוגמה, הוספת "עקבו אחרינו באינסטגרם" בסוף כל מייל מאפשרת לאנשים לדעת שאתם פעילים ברשתות החברתיות. אתם יכולים גם להשתמש בתוכן דומה בפוסטים, מודעות בתשלום ופרסומים בבלוגים כדי ליצור התרגשות ולשמור על עקביות.

בחנו את הקמפיינים שלכם כל הזמן

זה שהמיילים שלכם הם אוטומטיים לא אומר שאתם יכולים להזניח אותם לחלוטין. בדיקת A/B היא התשובה לכוונון וייעול הדריפ קמפיינים שלכם.

אחרי כל הזמן שביליתם במיקוד פלחי משתמש ספציפיים, חשוב להעריך ולהתאים מחדש את אותם פלחים לפי הצורך. מומלץ גם לבחון אלמנטים שונים (שורות נושא, שפה, טון וכו') כדי לראות מה עובד הכי טוב. אפילו וריאציות טריוויאליות לכאורה כמו אלה יכולות להגביר את המעורבות וההמרות.

התחילו לתכנן את הקמפיין הבא שלכם עוד היום

המפתח ליצירת קמפיין בעל המרה גבוהה הוא לקחת את המנויים שלכם למסע מרתק. העברת מסרים רלוונטיים לאנשים הנכונים בזמן הטוב ביותר יכולה לעזור לכם להשיג זאת.

כדי להשלים את הקמפיין ולהפחית את כמות הקליקים המבוזבזים, הקפידו לשדרג גם את דף הנחיתה שלכם.

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו עם האנשים שיקרים לכם!

אם יש לכם שאלות או שבא לכם לומר לי משהו, השאירו תגובה פה למטה ואגיב לכם בהקדם האפשרי 🙂

שיתוף:

עוד מהבלוג:

הסקר הגדול על שירותי ניהול משרד

חשבתם פעם לשכור חברת שירותי ניהול משרד לעסק שלכם? אלה הנתונים שאתם חייבים לדעת קודם כל, למה בכלל ערכנו את הסקר? עם פרוץ מגפת הקורונה,

הירשם לניוזלייטר

להרשמה לניוזלייטר ולקבלת פוסטים ישירות למייל