loader image

CRM – איזה כן ובעיקר איזה לא

פרילנס, במאמר הקודם ניסיתי להסביר לך למה CRM זה מצרך בסיסי לעסק שלך, אם אתה פה אז כנראה שהצלחתי. שאפו לשנינו. הפעם אני יקח את זה שלב קדימה ויעזור לך בשלב המשמעותי ביותר – בחירת מערכת ה-CRM שלך. זאת שבאמת תתאים לך.

כשהבנתי שהעסק שלי יצמח משמעותית עם מערכת CRM, הלכתי לחפש את המערכת שהכי תתאים לי. את האמת, כתבתי בגוגל CRM ומאוד הופתעתי מכמות המערכות הקיימות בשוק, רק אז הבנתי כמה ביקוש יש לזה, או אם תרצו, כמה אנשים מבינים את מה שאני מבין. אז דבר ראשון, הגדרתי לעצמי את הדרישות שלי מהמערכת שאיתה אני הולך לעבוד, ואז פשוט חיפשתי. עברתי אחת אחת ובחנתי האם היא עונה לצרכים שלי. יאלה נתחיל.

מה חיפשתי?

הדבר הראשון שחיפשתי היה – אינטגרציה. רוב מוחלט של הפעילות שלי עובר דרך ג'ימייל וכל התוספים שלו – דרייב, שיטס, יומן ועוד כמה. לא בא לי לשנות פאזה ולהתחיל להעביר את כל הפעילות שלי דרך איזה תוכנה, אני רוצה משהו שישתלב לי בעסק, שיקדם וישפר אותו מבלי לשנות את צורת הפעילות הרגילה שלו. אגב, גם אם אתה לא משתמש בג'ימייל (פראייר, זה בחינם) בטוח שיש לך איזה כלי שאתה משתמש בו לנהל את הפעילות שלך, נו, בא לך להתחיל הכל עם תוכנה חדשה או שאתה מעדיף לשלב תוכנה חדשה בצורת החיים שאתה רגיל אליה כיום?!

הדבר השני שאצלי הוא בייסיק – התאמה לפרילנס. יש תוכנות פצצה עם המון פיצ'רים ואופציות כולל סליקת אשראי הקמת דפי אינטרנט ועוד אלף דברים, אבל בסוף, אני פרילנס יחיד, מה לי ולצרה הזאת, כרגע במצב שלי אני צריך תוכנה טובה וקלה לתפעול שתנהל לי את קשרי הלקוחות שלי ולא יותר, נשמע עלוב? הרבה יותר עלוב זה לקחת תוכנה שמיועדת לנהל את אינטל ולנסות להטמיע אותה בעסק שלך. נראה לי שהבנת את הקטע.

מה עוד חשוב לי?

מובייל – אני מנהל את רוב העסק שלי במובייל, אם אין אפליקציה אני משועבד לעבודה רק דרך ווב, אין מצב.

פשטות – לא בא לי לשלם אלפיים ש"ח לנציג של החברה שפיתחה את התוכנה כדי שיבוא ללמד אותי איך משתמשים בה, אני צריך משהו שגם טמבל כמוני יצליח ללמוד בקלות, ויותר חשוב – לתפעל בקלות, מכיר את זה שכדי להגיע לאיזה נתון בחשבון בנק שלך אתה צריך לפתוח 12 כרטיסיות? אז זהו שלא.

עברית – 'יהודה תמליץ לי על מערכת טובה בעברית' זה מה ששמעתי מכל פרילנס שפגשתי. גם לדובר אנגלית טובה כמוני עדיין קשה להתנהל בסדיר עם תוכנה שהיא לא בעברית.

והכי חשוב, בחינם – אתה יכול לצקצק כמה שבא לך אבל בתכלס', מי אוהב לשלם?! אני אוהב לשלם רק אחרי שהבנתי את הערך המטורף של זה שיש פה תוכנה שתגדל איתי.

אז מי לא?

אני הולך לסקור את חמשת המערכות הישראליות החזקות בשוק, לספר לך מה טוב בהם, ולמה אני בכל אופן לא עובד איתם.

במבי

למה כן – מערכת מאוד משוכללת, מלאה בפיצ'רים מתוחכמים, יכולה לנהל בו זמנית תהליכים ולקוחות מסוגים שונים, יש תיעוד מוקלט וכתוב של כל השיחות וההתכתבויות שערכת עם הלקוחות שלך, יש אפשרות להוציא דוחות תקופתיים על כל עובד/לקוח כדי לעקוב אחרי קצב ההתקדמות שלהם.

למה לא – מתאימה לנהל עסק עם מלא עובדים, ספקים ולקוחות, העומס של האופציות שיש בה לא תואם בכלל את הצורך של פרילנס. חוץ מזה, המחיר גבוה מאוד, ההקמה של המערכת בעסק שלך תעלה אלפי ש"ח + עלות חודשית של מאות ש"ח. יש עוד סיבות למה לא אבל מספיק אלו שכתבתי.

פאוור לינק

למה כן – בגדול היא די דומה לבמבי, רק שאין בה תיעוד שיחות והיא יותר מתאימה לפרילנס, היא יותר מכוונת לניהול קשרי לקוחות וקצת פחות לניהול כללי של העסק, יש לה אפליקציה שאפשר לעשות בה הכל חוץ מהנהלת חשבונות. בנוסף, יש אפשרות לקבל ניסיון חינם כדי ללמוד את התוכנה שזה נחמד.

למה לא – קודם כל כי היא עדיין לא ממש מותאמת עד הסוף לפרילנס, זה נראה שהיא מנסה לענות גם על הצרכים של חברות ובתי עסק גדולים וגם על אלו של פרילנס, הבעיה שזה לא ממש מצליח בהקשר הזה. המחיר שלה די יקר, אמנם הסכום החודשי למשתמש הוא נמוך, אבל צריך מינימום 3 משתמשים שזה כבר עלות גבוהה יותר. לסיום, הסנכרון שלה עם ג'ימייל הוא רק עם היומן.

קונטרול נאמברס

למה כן – לא ממש ברור לי, היא קוראת למערכת שלה 'תוכנה לניהול עסק' בלי להזכיר בכלל את קשרי הלקוחות, היא אמנם מאוד מפותחת ומאפשרת ניתוח אנליטי מתקדם של נתוני העסק, אבל הקטע של קשרי לקוחות די שולי שם. מה שיפה בה זה שאתה משלם לפי צריכה בפועל ולא לפי מחיר קבוע מראש, חמוד.

למה לא – טוב, הייתי די ברור נראה לי. חוץ מזה, אין לה אפליקציה, שזה אסון מבחינתי.

הכוורת

למה כן – כשהתחלתי לבחון אותה, היה נראה לי שזה זה. היא פשוטה וקלה לתפעול, נראה שהיא גם קלה ללמידה (יש מרכז הדרכה מאוד מפותח באתר), היא פונה לפרילנס ופחות לבתי עסק גדולים, בקיצור, היא משלנו. וגם, אפשר לעשות בה ניסיון חינם.

למה לא – קודם כל כי אין לה אפליקציה והיא רק מותאמת למובייל. היא מסונכרנת רק עם היומן של ג'ימייל, ו…היא עולה כסף. 

אופיס גיי

למה כן – כי היא מאוד פשוטה וקלה לתפעול וללמידה. וגם, אפשר לעשות בה ניסיון חינם. יש מצב שבתור תוכנה לניהול חשבונות הייתי לוקח אותה, היא נראית סבבה.

למה לא – כי היא בעיקר מערכת לניהול חשבונות עם פיצ'ר שולי לניהול קשרי לקוחות. קצר ופשוט.

זהו, אלו חמשת המערכות הישראליות החזקות כיום בשוק התוכנות לניהול קשרי לקוחות, עברתי אחת אחת וניתחתי אותם למה כן ולמה לא, כנראה שכולם בסוף לא מתאימות במדוייק לצרכים שלי ושלך. מה עושים? אל תדאג אני לא ישאיר אותך בלי פתרון. אז אחרי שחפרתי באובססיביות כדי למצוא את התוכנה שלי, אני גאה להציג בפניך את הבחירה שבעיני היא התוצאה הטובה ביותר עבורי ובטח שגם עבורך, הנה זה בא.

סטריק – Streak

בעיני היא הברקה גאונית לא רק בגלל שהיא לא עולה אפילו אגורה שחוקה, אלא בעיקר בגלל שהיא הדבר הטוב ביותר שיכולתי לאחל לי ולעסק שלי ותיכף תבינו למה.

אינטגרציה – היא לא עובדת עם ג'ימייל, היא יושבת בתוך ג'ימייל והתוספים שלו (דרייב, שיטס יומן וכל אלו), שמעתם נכון. היא מתחברת לתוך המייל האישי שלך ומשם היא מסדרת לך את החיים. אתה לא צריך להעביר את המידע שלך לתוכנה אחרת כדי לנהל אותו, סטריק פשוט באה אליך. אגב, היא לא משנה את המראה הויזואלי של ג'ימייל, הוא נשאר בדיוק אותו דבר.

התאמה לפרילנס – היא לא מתיימרת לנהל את אמזון, היא פה בשביל לשמש את הפרילנס הבודד או את בית העסק הקטן בעבודה היומיומית שלו. היא אינטואיטיבית לחלוטין ואתה יכול להתאים אותה בכל זמן שתרצה לנתונים ולצרכים של העסק שלך. אם יש כרטיסיות שאין לך צורך בהם, אתה פשוט מסיר אותם. אתה קובע איך היא תשרת אותך.

מובייל – מכיון שזאת לא תוכנה נפרדת, אין שום הבדל בין ווב למובייל.

פשטות – אין טעם להסביר, פשוט תנסה אותה.

עברית – היא עצמה יושבת בתוך ג'ימייל אבל הוראות ההתקנה שלה הם באנגלית. הלו מה נבהלת? בדיוק בשביל זה אני יעשה לך מדריך נוסף של הוראות מפורטות ומדויקות איך מתקינים את סטריק בקלות, לא הזנחתי.

בחינם – כן, כל זמן שאתה עובד איתה לבד – היא לגמרי בחינם.

עיצוב – היא מעוצבת מצוין, זה לא קריטי אבל זה נותן סיכוי טוב יותר שאני יאהב להשתמש בה.

תקשורת חכמה – סטריק מאפשרת לך ליצור נודניק על דברים שאתה רוצה לטפל בהם, לתזמן שליחת מיילים ומשימות לזמנים ספציפיים, לעקוב אחרי אלו ששלחת להם מיילים אם הם פתחו אותם (עד 200 מיילים בחודש). תכלס', אני מאוהב.

פרילנס, אם הגעת עד לפה אתה סופר רציני ואיכפת לך באמת מהעסק שלך, שאפו. כפי שהבטחתי אני יעלה בשבוע הבא בע"ה מאמר מפורט וברור איך מתקינים את סטריק אצלך בעסק מבלי לשלם על הדרכות למיניהם או לחילופין לשבור את השיניים על מדריכים באנגלית. היה כיף איתך ואני מזמין אותך להיות פה שוב גם בשבוע הבא.

וכמובן, אם יש לך שאלות הערות והארות אני כאן. 

שיתוף:

עוד מהבלוג:

הסקר הגדול על שירותי ניהול משרד

חשבתם פעם לשכור חברת שירותי ניהול משרד לעסק שלכם? אלה הנתונים שאתם חייבים לדעת קודם כל, למה בכלל ערכנו את הסקר? עם פרוץ מגפת הקורונה,

הירשם לניוזלייטר

להרשמה לניוזלייטר ולקבלת פוסטים ישירות למייל