loader image

5 שיעורים בשיווק שלמדתי מברסלבים [עוד ניפגש – כאן 11]

שיעורים בשיווק שלמדתי מחסיד ברסלב.

זה מאמר שלא חשבתי שאני אכתוב אבל הנה אני כאן. לאחרונה עלתה בכאן 11 סדרה חדשה בשם "בקרוב ניפגש" – שבו 5 חילונים שיש להם קרוב משפחה שחזר בתשובה, יוצאים למסע של חידוש הקשר עם בן המשפחה. כחלק מהתהליך הם מקבלים מלווה חרדי, אחד מהם נקרא אלעד מזרחי והוא מוצמד לברסלבר בשם ראובן דה לריינה.

בפרק הראשון אלעד מסתכל על ראובן בזמן שהוא מפיץ ספרים של ברסלב בצומת ודרך העינים המופתעות שלו, ראיתי כמה דברים שיווקים שברסלברים עושים. חס וחלילה אני לא בא לזלזל, אחרי הכל שיווק הוא לא משהו רע, אלא בסך הכל כלי והשאלה היחידה היא איך אתה משתמש בו.

והנה השיעורים בשיווק שלמדתי ממנו:

שיעור בשיווק #1 – אם משהו עובד, תעשה אותו שוב

יש משהו שהרבה בעלי עסקים מפספסים בנוגע לתקציב שיווק. זה לא מספר שהגעת אליו ואסור לחרוג ממנו, זזה המספר שאיתו אתה מרשה לעצמך לקחת סיכון מחושב במטרה להגיע לקהל יעד חדש ולהגדיל את כמות הלידים שיש לך. ברגע שאיתרת תהליך כזה, זה כבר לא תקציב שיווק, זה לא תקציב שאתה מסכן, זה הרבה יותר בטוח. עכשיו אתה יכול להביא כסף חדש מהלקוחות שמגיעים ולשים אותו רק על הצינור/תהליך הזה ולקחת את תקציב השיווק ולהפנות אותו שוב לניסוי וטעייה על צינורות נוספים.

הסיבה שברסלברים נמצאים בצמתים, כי הם גילו שזה עובד ועד שזה יפסיק לעבוד, הם תמיד יהיו שם.

שיעור בשיווק #2 – לעבוד על מספרים

אין ספק שיש משהו משפיל בלגשת לאוטו של בנאדם עם חיוך גדול מרוח על הפנים שלך מקצה לקצה ולקבל חלון שנסגר, או מישהו שממש, אבל ממש מתאמץ לא ליצור איתך קשר עין. אבל הברסלבר שעומד בשמש בזמן שאתה יושב במזגן, יודע משהו שאתה לא יודע. שמתוך כל איקס רמזורים, מישהו יחייך אליו בחזרה, יפתח חלון, ישב בבית ויקרא את הספר שהבאת לו ויתקרב לחסידות ברסלב. אז כל אחד שלא פותח לו את החלון מקרב אותו לזה שכן יפתח את הלב ואת הנשמה וזה שווה את זה.

שיעור בשיווק #3 – תדע איפה קהל היעד נמצא

למה דווקא בצמתים? התשובה הפשוטה, כי שם הוא נמצא, אבל זה לא רק שהוא נמצא שם באופן פיזי, אלא שהוא נמצא שם גם באופן נפשי (מה שנקרא State of Mind). תחשבו על הסיטואציה, אדם יושב באוטו שלו בצומת, חושב על החיים והמשמעות שלהם, פתאום דפיקה בחלון, הנה התשובה ישר לתוך החלון שלך.

שיעור בשיווק #4 – אל תמכור, תפתה

תמיד יש לברסלברים שני סוגי מוצרים. את הספרונים הקטנים (עלות מאוד נמוכה לייצור) ואת הספרים הגדולים המכובדים. הם תמיד יתנו לך את הספרון הקטן לטעימה, שהנה כאן אצלנו תמצא את הפתרון לבעיות הגדולות שלך בחיים, עכשיו אם אתה מעוניין בפתרון המלא, אתה תקנה אותו לא משנה מה המחיר. כי ברגע שהצלחת למכור לבנאדם את הבעיה שלו ואת זה שהפתרון נמצא אצלך, המחיר נהפך לעניין שולי.

שיעור בשיוק 5# – תהיה אנושי

במקרה הנדיר שבו ראיינתי את רואן מארלי, המנכ"ל של חברת האוס אוף מארלי שעבר אלפי ראינות בחיים שלו, שאלתי אותו מה השאלה שאף פעם לא שאלו אותו. הוא ענה לי: "מה איתך?" והסביר שאף אחד אף פעם לא התעניין במה עובר עליו באותו יום, איך הוא מרגיש באמת.

גם אנחנו עם הלקוחות שלנו וגם בתור הלקוחות עצמם, רוצים דבר אחד אנושי מאוד שיתעניינו בנו ולכן כל ברסלבר שיודע שיש לו פחות מ-5 שניות עד שהרמזור יתחלף, מניח בצד את המטרה שלו ושואל אותך "צדיק, מה נשמע?"

אז בפעם הבאה שאתם רואים ברסלבר בצומת, פתחו חלון תנו לו חיוך ותשאלו אותו לפני שהוא מספיק לפתוח את הפה "צדיק, מה נשמע?" ואז הוא יגיד לכם "מה גם אתה קראתם את המאמר של יהודה JJ אדלר על שיעורים בשיווק, הרס לנו את הקרירה הצדיק הזה".

אם אתם רוצים לקרוא עוד מאמר מרתק על הסדרה המרתקת הזאת, הנה ניתוח של התגובות בערוץ היוטוב של הסדרה שנערך על ידי חברת genuius

שיתוף:

עוד מהבלוג:

הסקר הגדול על שירותי ניהול משרד

חשבתם פעם לשכור חברת שירותי ניהול משרד לעסק שלכם? אלה הנתונים שאתם חייבים לדעת קודם כל, למה בכלל ערכנו את הסקר? עם פרוץ מגפת הקורונה,

הירשם לניוזלייטר

להרשמה לניוזלייטר ולקבלת פוסטים ישירות למייל