loader image

8 טרנדים של שיווק B2B שיגדילו את העסק שלכם ב-2021

בתור משווק B2B שזה עיקר העבודה שלו, אני יכול לומר לכם שבמהלך 5-10 השנים האחרונות, תחום השיווק הזה עבר שינויים רבים. בעבר, משווקים שמו את מרכז הכוח שלהם על מכירות ושיחות קרות. היום, אנחנו מדברים יותר ויותר על אסטרטגיות שיווק של תוכן דיגיטלי וטקטיקות אופטימיזציה למנועי חיפוש כדי למשוך לקוחות חדשים לעסק.

תוכן דיגיטלי הוא כעת הכוח המניע של כל אסטרטגיית ה-B2B, לכן חשוב שגם העסק שלכם יפנים את סגנון השיווק של 2021. אז כדי לעזור לכם להיכנס לעניינים, ריכזתי עבורכם שמונה טרנדים חשובים שתצטרכו לחקור לעומק בשנה החדשה כדי להישאר רלוונטיים בתחום שלכם.

8 טרנדים של שיווק B2B שכדאי לקחת בחשבון לקראת 2021

1. שיווק למטרת שימור לקוחות

ציפור אחת ביד שווה יותר משתיים על העץ, נכון?

אם ככה, לא שווה לשמור על הציפור הזו שמחה ובריאה לאורך זמן? זה בדיוק הבסיס של שיווק למטרת שימור לקוחות.

שיווק למטרת שימור קיים מאז שהאדם הראשון מכר משהו לאדם אחר. למה? מכיוון שבסופו של דבר, המוכר הבין שקל ויעיל יותר למכור ללקוחות קיימים מאשר למצוא לקוחות חדשים.

במונחים מקצועיים יותר, שיווק לצורך שימור הוא מכלול הפעילויות שבעל עסק צריך לבצע כדי לשמור על הלקוחות שלו וכתוצאה מכך לראות החזר גבוה יותר על השקעה (ROI) באמצעות מכירות בעלות נמוכה יותר.

שיווק למטרת שימור יכול להגדיל את משך הזמן שהלקוח ממשיך לקנות מכם, כמו גם את הכמות שהוא קונה בכל פעם. לעתים קרובות אנו קוראים לזה מכירה צולבת או אפסלינג. אנו רוצים למכור יותר מוצרים ושירותים ללקוחות קיימים וגם במחירים ורווח גבוהים יותר.

כמה רווח? גידול בשיעור של 5% בשימור לקוחות יכול להביא לגידול של עד 95% ברווחים. מספר מטורף, לכל הדעות!

עכשיו, אני יודע כמה משווקי B2B אוהבים לדבר על מציאת לקוחות חדשים והכנסתם למעגל שלהם. שיווק למטרת שימור עשוי להיות מקום טוב יותר להתחיל בו בשנת 2021, במיוחד אם התקציבים שלכם מוגבלים.

הנה כמה מהדרכים הטובות ביותר לשמור על הלקוחות שלכם:

  • חינוך של הלקוחות בתחום שאתם עוסקים בו (לא בקטע מתנשא!)
  • הדרכת לקוחות
  • תקשורת מתמדת עם הלקוחות
  • תמיכה מתמשכת בלקוחות
  • סקרים והמלצות
  • הערכת לקוחות

2. שיווק באמצעות תוכן הוא חובה

אתם צריכים לבחור: לעשות את זה בגדול או ללכת הביתה. בשנת 2021, רק מותגים שמחויבים לעתיד שלהם יוכלו להצליח בשיווק באמצעות תוכן. אני שומע את זה כל הזמן ממשווקי מותגים שלא מחויבים לשיווק הזה. התירוץ שלהם הוא תמיד: "אבל יש כל כך הרבה משווקים שם בחוץ! איך אני יכול להתבלט ולפרוץ החוצה?"

בהתבסס על הטיעון הזה, יש לכם שלוש אפשרויות:

1. אתם יכולים לוותר ופשוט לתת לאנשי השיווק שלכם להתחיל לעשות שיחות קרות.

2. אתם יכולים לפרסם את עצמכם כל הדרך עד לצמיחה.

או ש-

3. אתם יכולים להתחייב להשקעה אסטרטגית ארוכת טווח של שיווק באמצעות תוכן.

יש המון דוגמאות מדהימות של מותגים שגידלו קהלים מאסיביים מאפס ב-18 החודשים האחרונים בלבד!

מה הם עשו אחרת ממה שאתם עושים? הם פרסמו תכנים באופן עקבי על סמך מחקר של מילות מפתח. הם שילבו בין תכנים ארוכים לתכנים קצרים. הם הכינו פרופילים של לקוחות. הם התמקדו בבניית מאגר מנויים. הם השקיעו בקידום ממומן של התוכן הכי חזק שלהם.

3. תוכן אינטראקטיבי

על מנת שתוכלו להגביר את האינטראקציות והמעורבות של הצרכנים שמגיעים אליכם, אתם צריכים להפוך את התוכן שלכם לאינטראקטיבי יותר. אפשר לעשות את זה על ידי עידוד של העוקבים שלכם לשתף את הפוסטים שאתם מפרסמים ברשתות החברתיות, ליצור חידונים מעניינים, לצלם סרטונים ולהטמיע אינפוגרפיקה.

על פי מחקר של מיקרוסופט, לבן אדם הממוצע בזמנים שלנו יש טווח קשב של שמונה שניות בלבד. תוכן אינטראקטיבי יכול לסייע בשימור לקוחות בכך שהוא דורש מהם להשתתף ולהיות מעורבים באופן פעיל. כאשר הצרכנים מתקרבים יותר ויותר לתוכן אינטראקטיבי, סטוריטלינג הופך לתכונה חיונית להצלחה העסק שלכם.

4. צ'טבוטים

צ'טבוטים הם חלק חיוני בעיצוב אתרים, והם ימשיכו לשמש תכונה עסקית חשובה גם בשנת 2021. בעולמנו היום, 67% מהצרכנים דיווחו שהם עשו שימוש במערכת תמיכה בצ'טים בשנה האחרונה. לקוחות רבים מתחילים כבר לצפות לתשובות מהירות לשאלות ולנציגי שירות לקוחות שזמינים עבורם 24/7. עבור חברות ועסקים, זו יכולה להיות משימה קשה לניהול ללא עזרתם של צ'טבוטים, שתוכנתו כך שיתאימו להתנהגות אנושית ויציעו שירותים דומים.

הכלי הזה משמש תעשיות רבות כדי לענות על שאלות של הלקוחות ולעזור להם לנווט באתר החברה. צ'טבוטים יכולים לעזור גם לעסק שלכם לספק חוויות מקוונות טובות יותר. כתוצאה מהתכונה הדיגיטלית הזו, עסקים יראו עלייה במעורבות הצרכנים, הקשרים העסקיים ושביעות הרצון הכוללת של הלקוחות.

5. שיווק נוסטלגי

שיווק נוסטלגי יכול לעזור לכם כמשווקי B2B לגרום למוצרים והשירותים שלכם להיראות מיוחדים יותר. העסק שלכם יכול להתחיל להשתתף באסטרטגיות שיווק נוסטלגיות באמצעות היותו אותנטי, ולנצל טרנדים תרבותיים כדי להציג מחדש מוצר או שירות שסיפקתם בעבר ללקוחות שלכם.

בזמן שהעולם עסוק באיך לנווט בתקופה חסרת התקדים שאנחנו חיים בה, שיווק נוסטלגי הפך לכלי יקר עוד יותר. הנוסטלגיה נותנת תחושה מוכרת, בטוחה ומנחמת, וזה בדיוק מה שהעולם שלנו זקוק לו כעת וגם ב-2021.

6. שיווק בחיפוש קולי

המספרים של נתוני השימוש בחיפוש קולי צפויים להגיע ל-5 מיליארד עד שנת 2021, ולגדול ל-6.4 בשנת 2022. כשהטכנולוגיה של פקודה קולית נוצרה במקור, היא שימשה ליצירת פתקים ורשימות מכולת. עם זאת, צרכנים משתמשים כעת בפקודות קוליות כדי להשמיע שירים אהובים, לשאול שאלות ולקבל הוראות הגעה ממקום למקום.

משווקים מבינים שהכלי הזה מציע הזדמנויות גדולות מכיוון שהוא מספק לנו מידע נוסף על הצרכנים שלנו ועל הדברים שהם מחפשים ורוצים לקנות. אלקסה וגוגל הום יצרו גידול עצום בשימוש בחיפוש הקולי. חשוב ביותר לוודא שהעסק שלכם מוכן ושיש לו את הכלים הדרושים כדי להתמודד בהצלחה עם עסקים אחרים באמצעות הכלי הטכנולוגי המתקדם הזה.

7. איקומרס נעשה דבר הכרחי

מגפת הקורונה דחפה חברות B2B מעבר לקצה בכל מה שקשור לשינויים דיגיטליים. יותר מ-75% מהלקוחות והמוכרים טוענים כי הם מעדיפים לקנות באופן מקוון ולנהל אינטראקציות מרחוק עם נציגי מכירות על פני אינטראקציות בין אישיות מסורתיות. רק 20% טוענים שהם רוצים לראות את המכירות המסורתיות חוזרות.

החדשות הטובות הן שהלקוחות מוכנים להוציא יותר בקניות באינטרנט.

זו כבר לא שאלה של אם כדאי לכם לפרסם את העסק שלכם ברשת, אלא מתי. חברות B2B רבות שעדיין אין להן פתרון בצורת מסחר אלקטרוני מתחילות כעת בתהליך של חיפוש פתרונות אצל מי שיכולים לספק להם אותם. אפילו החברות שאמרו השנה שהן רק מנסות להמשיך לצוף מעל פני המים בתקופת הקורונה, הצהירו שהן יפעילו מסחר אלקטרוני בשנת 2021.

עם השינויים בסדרי העדיפויות ב-2020, חלק מעסקי ה-B2B אף הציבו לעצמם מטרה למכור מוצרים ולהילחם במצב באופן מקוון. לדוגמה, חברות מסוימות החלו לייצר נוזלים לחיטוי ידיים ולמכור אותם אונליין. אנחנו נמשיך לראות בשנת 2021 עוד ועוד חברות B2B שלוקחות את העסק שלהן והופכות אותו לדיגיטלי באופן מלא.

8. מסחר אלקטרוני B2B מונע API הוא בגדר חובה

מהו איקומרס מונע API?

זוהי תערובת של פונקציונליות במסחר אלקטרוני שניתן לראות אותה באמצעות API (שזה application program interface, או בעברית: ממשק תכנות יישומים). ממשק API קובע בעצם כיצד תוכנות צריכות לשתף פעולה ולתקשר ביניהן. איקומרס מונע API כולל פונקציות כמו עגלת קניות, קופה, תשלומים והזמנות. יש לו את כל פונקציות העסקה הבסיסיות של אתר מסחר אלקטרוני.

אני מאוד מאמין שזה יהפוך לעניין של חובה עבור כל עסקי ה-B2B בשנת 2021 ואילך. פתרונות בתחום של מסחר אלקטרוני מונע API מאפשרים לחברות להתחדש מהר יותר ולהתפתח באופן רציף כדי לענות על ציפיות הלקוחות שמשתנות באופן תדיר.

נהניתם לקרוא? שתפו אותי! אני בטוח שהפוסט הזה יכול לעזור לעוד הרבה אנשים.

אם יש לכם מה להוסיף או להעיר, אתם מוזמנים לכתוב לי כאן למטה ואענה לכם בהקדם האפשרי.

שיתוף:

עוד מהבלוג:

הסקר הגדול על שירותי ניהול משרד

חשבתם פעם לשכור חברת שירותי ניהול משרד לעסק שלכם? אלה הנתונים שאתם חייבים לדעת קודם כל, למה בכלל ערכנו את הסקר? עם פרוץ מגפת הקורונה,

הירשם לניוזלייטר

להרשמה לניוזלייטר ולקבלת פוסטים ישירות למייל