loader image

ניהול זמן נכון בוואטספ, או איך לשלוט במפלצת?

נדבר על: למה וואטסאפ מורידה לנו את הפרודוקטיביות ולמה בציבור החרדי וואטסאפ היא לא תוכנה להעברת מסרים, אלא רשת חברתית.

 

 

בפוסט הקודם דיברנו באיזה תוכנה כדאי לנהל את הזמן שלנו, הפעם נתעסק ב-ניהול זמן נכון בוואטסאפ.
נתחיל מהסוף. בציבור החרדי, כאשר רוב הרשתות החברתיות חסומות בפלאפונים הכשרים, לא פלא שאנשים רצו בהמוניהם לוואטסאפ והוא הפך להיות מדורת השבט.

 

 

היתרון הגדול של הוואטסאפ הוא מצד אחד הודעות פרטיות, מצד שני טיפה רשת חברתית של הקבוצות שאנחנו אוהבים (חברים בעבודה, לימודים ומשפחה) בלי שגורם חיצוני ישלם כדי שנראה את הפרסומת שלו (למרות שנראה שגם זה הולך להשתנות בקרוב, בהרחבה כאן https://t.co/unLvEZSslG).

כשוואטסאפ (פייסבוק) שמה לה מטרה למחוק את סנאפצ'ט היא הוסיפה את האפשרות לסטוריז (הודעות שנמחקות בתוך 24 שעות) לכל הרשתות החברתיות שלה, פייסבוק, אינסטגרם וגם וואטסאפ, התחלתי להעלות שם סטטוסים ולהיות פעיל – 400 צופים קבועים, מה שהעלה לי כמה נקודות של מחשבה שרציתי לרכז במקום אחד:

 

 

  • כל קמפיין גיוס המונים שעולה לאוויר (ויש הרבה כאלה, אבל זה נושא לפוסט אחר) ישר מישהו מבקש  ממני להעלות סטטוס בנושא, אז יש את זה שהוא גם חבר שלי והוא מבקש ממני כי הוא רוצה לעזור לארגון שרתם אותו בצורה רגשית למטרה שלהם, ויש את העוקבים שיש ביני לבינם הסכם לא כתוב "אל תעלה תוכן שלא יעניין אותנו בשיט ותצא חופר", אז אני עושה עסקה עם כל מי שפונה אלי – תקנה לי בובת פופ פאנקו (זה אוסף של בובות שאני אוסף כל פעם שאני מצליח באיזה מטרה שהצבתי לעצמי או שחבר אוהב אותי) ואני אעלה סטטוס, ככה החברים/עוקבים יודעים שקיבלתי משהו וכיף לי וזה עוזר לסנן את אלו שסתם מנסים את מזלם ולא באמת מאמינים שיגיעו תרומות דרך העסק שלהם.
  • אחד מהדברים שאנשים מתפלאים לגלות עלי שאני לא כל היום נמצא בוואטסאפ ואפילו יותר גרוע מזה, כיביתי את האפשרות של עדכון אוטומטי של הודעות, רק כשאני נכנס לוואטסאפ כל ההודעות מתעדכנות, אפשרות זו חוסכת לי זמן רב של הפרעה וחוסר ריכוז.
  • אני עונה לכל מי ששולח לי הודעה, הדרך שבה אני מצליח לעשות את זה, היא על ידי פיצ'ר קטן של וואטסאפ שנקרא "ארכיון" שאני מעביר לשם כל שיחה שעניתי עליה, היא נשמרת שם עד הפעם הבאה שהבנאדם או אני שולחים אחד לשני הודעה ואז היא קופצת לפיד.
  • אני מנסה להימנע כמה שיותר משליחת הודעות קוליות, הם סתם מאריכים את הזמן שלוקח לטפל במשימות, אנחנו אנשים של טקסטים. להתחיל להקשיב להודעה, להבין מה הבנאדם רוצה ממני ואז לפעול. אני בנקודה הזאת חוטא הרבה פעמים, אבל מנסה להשתלט עליה.

 

 

בקיצור הנה כמה נקודות שהיו לי על הנושא. אני חושב שאנחנו צריכים ללמוד על הכלי המדהים הזה ואיך לא לתת לו לשלוט לנו על הזמן ועל סדר ההתנהלות היום יומי שלנו ואיך באמת להפוך אותו לכלי פרודוקטיבי, הנה מאמר של חבר'ה נהדרים מסופרטולז שמנסים להפוך את החיים שלנו ליותר נוחים עם וואצאפ שאני ממליץ עליו מאוד, למרות שרוב הדוגמאות בו מתבססות על אייפון.

 

 

רוצים לקנות לי בובה? רוצים לעקוב אחרי הסטטוסים שלי שבהם אני מדבר על פרסום ועל החיים בתור פרילאנסר? שלחו לי הודעה

שיתוף:

עוד מהבלוג:

הסקר הגדול על שירותי ניהול משרד

חשבתם פעם לשכור חברת שירותי ניהול משרד לעסק שלכם? אלה הנתונים שאתם חייבים לדעת קודם כל, למה בכלל ערכנו את הסקר? עם פרוץ מגפת הקורונה,

הירשם לניוזלייטר

להרשמה לניוזלייטר ולקבלת פוסטים ישירות למייל