loader image

5 טיפים כיצד לבנות את נאום המעלית של העסק שלכם

"אני לא יודע איזה עסק יש לי, אין לי מושג במה אני עובד". אמר אף אחד, אף פעם.

במרבית המקרים, כל בעל עסק בטוח כי הוא יודע ומכיר את תחום העבודה שלו עד לפרטי פרטים.

אולם באופן מוזר ודי מטריד, בהרבה מקרים כאשר ישאלו אותנו במה אנו עובדים, יצא לנו מהפה תמליל מסורבל ולא ברור.

בשל כך מוכרת בעולם העסקים הנוסחה של "נאום המעלית".

זו בעצם שיטה שמלמדת אותך איך להגדיר בזמן מאוד קצוב, מי אתה, מה אתה עושה, מהן המטרות שלך, היכן אתה רואה את החזון שלך וכו' כך שאם יום אחד תיתקל באיש עסקים אמיד שיכול להשקיע ברעיון שלך, תדע איך להציג אותו בצורה נכונה ומדויקת, כדי שתוך חצי דקה כרטיס האשראי שלו יהיה ביד שלך. טוב הגזמתי קצת, אבל הכיוון ברור…

קבלו את חמשת הטיפים הכי חשובים בבניית נאום מעלית מגובש וקולע.

  1. אתה לא מעניין אף אחד

חוקרים טוענים כי הדיבור על עצמנו, מקנה לנו איזושהי תחושת רוגע מסויימת. מין אחיזה במציאות. לכן, כאשר אנחנו במצבי לחץ יש נטייה לחפור בנתונים אודותינו כדי לשפר אצלנו את ההרגשה. אולם בתקרית הדמיונית הזו, מה שחשוב לאותו בן אדם שפגשת, זאת התועלת שתצא לו ממך ופחות מעסיקה אותו ההיסטוריה שלך וההיכרות עם ההורים. כשאתה מציג עצמך תהיה מתומצת וענייני ככל האפשר, ההיכרות תהיה לא יותר משניות בודדות. לדוגמא "יהודה אדלר, מנכ"ל חברת שיווק לעסקים שפונים לעסקים B2B".

  1. מי צריך אותך?

חשוב להבהיר לפרטנר שעומד מולך, על איזה צורך אתה עונה בעסק שלך. איפה בדיוק נמצאת הבעיה שאותה אתה פותר. כך תעניין אותו ויתירה מזאת,  תסייע לעצמך להתמקד ולדייק את דבריך. במקרה שלי אני אגיד, "אני פונה לאלו שאין להם מערך שיווק בכלל בעסק, או שהוא לא עובד נכון, בגלל שאין להם אסטרטגיה, זמן, או ידע להשקיע ולבנות משהו". כאן אתה כולל בהגדרה גם את קהל היעד שלך. האנשים שבאמת זקוקים לך.

  1. מה אתה מוסיף לי בחיים?

אחד מהמכשולים הגדולים הוא בשלב האחרון. והוא יכול לבוא בשתי צורות. או שנחפור יתר על המידה בנוגע לכישורים שלנו, כי גם כשמדברים על הערך המוסף שאנו נותנים, צריך שהוא יהיה נוגע לתחום הספציפי בו אנו עוסקים. איך הכישרון שלי, נותן ערך ללקוחות שלי. בשלב הזה אני אגיד "לכן אני נכנס פנימה, בונה את האסטרטגיה, מבצע אותה ומדייק אותה".

שנית, צריך להדגיש לא רק את מה שאתה מביא, אלא גם מה הלקוח מקבל. אתה מוכשר ומקסים ואתה נותן אחלה שירות, אולם כדאי גם שתביא לידי ביטוי כיצד פתרת ללקוחות את הבעיה – "כך הם יוכלו להפסיק לחשוב כל הזמן מאיפה מגיע הלקוח הבא ולהתפנות להביא ללקוחות שלהם מוצר טוב יותר". 

  1. המלך הוא עירום?

אז נכון, התוכן הוא המלך ואם יש לך טקסט ערוך היטב, עשית את מרבית העבודה. אולם כאשר הוא מועבר בצורה לא מספיק טובה ומעניינת כל העבודה יכולה לרדת לטמיון.

בתחילת השיחה תלחצו בביטחון את ידו של האיש ותתחילו להעביר את המסר בצורה מעניינת, קולחת ובאנרגיה טובה (עודף אנרגיה גם לא טוב), כדי להותיר בו רושם חיובי מהמפגש האקראי. אם הוא זורק הערה או שואל שאלה, תגלו עניין במה שהוא אומר ואם הוא מנסה להשחיל איזו בדיחונת לא מצחיקה, תנצלו את המצב ותשתדלו להפיק צחוק אותנטי מהגרון. מניסיון, זה אחד מהדברים שעובדים על אנשים…. בכל מקרה תגיבו בקצרה כדי שלא יגזול מזמנכם, המעלית תכף נפתחת.

  1. זה נשמע טוב רק בראש

אל תסתפקו בשינון המסרים בתוך הראש שלכם. תתאמנו מספר פעמים מול המראה ואם לא מפריע לכם לקבל קצת צעקות מהשכנים, תתפסו את המעלית של הבניין ותתאמנו שם מול המראה, כדי לעבור את המבחן בצורה מוחשית. מה שנשמע לנו טוב בראש, לא תמיד יוצא טוב בפועל בשלב הביצוע.

כשיהיה בידכם נאום קצר וקולע, גם תכירו את עצמכם ואת העסק שלכם טוב יותר וגם תהיו מוכנים מבעוד מועד למקרה והעסק שלכם יקבל הזדמנות אמיתית לצמיחה. בהצלחה.

שיתוף:

עוד מהבלוג:

הסקר הגדול על שירותי ניהול משרד

חשבתם פעם לשכור חברת שירותי ניהול משרד לעסק שלכם? אלה הנתונים שאתם חייבים לדעת קודם כל, למה בכלל ערכנו את הסקר? עם פרוץ מגפת הקורונה,

הירשם לניוזלייטר

להרשמה לניוזלייטר ולקבלת פוסטים ישירות למייל