"המשימה שלי היא ב-5 שנים הקרובות לעזור ל-100 בעלי עסקים להכפיל את עצמם"

יהודה JJ אדלר

אני יהודה JJ אדלר, אשתי לא מבינה במה אני עובד אבל היא לא שואלת שאלות כל עוד זה מפרנס.

נולדתי ב-91.
לאנשים ששואלים אותי: מאיפה מגיעה היצירתיות שלך? אני רוצה לענות שזה כנראה מהאקונומיקה שאמא שלי שאפה בזמן מלחמת המפרץ תוך כדי שהיא הייתה בהריון איתי. עד כה זה לא הוכח מדעית.

עד גיל 12 לא ידעתי לקרוא ולכתוב, אבל מהרגע שלמדתי לקרוא, החלום שלי היה שינעלו אותי בספריה בטעות ואני אוכל לשבת כל הלילה ולקרוא, זה לא קרה עד היום.

אני נשוי למרים אדלר (פעם היה לה שם משפחה אחר, אבל מי זוכר) ואבא לדרור המקסים שהוא גם העוזר האישי שלי, לילות שלמים הייתי מסתובב איתו על הידיים ופותר בריפים ללקוחות.

צעדים ראשונים בעולם

את המסע שלי בעולם הקריאייטיב התחלתי, כשבמקום ללכת ללמוד תקשורת ומדעי המדינה באוניברסיטה העברית, החלטתי להתחתן. מצאתי עבודה במשרד דיגיטל חרדי, כשכל עולם הדיגיטל היה עוד בחיתוליו. אחרי שנה של עבודה, הלכתי ללמוד בבצפר של חברות הפרסום.

השיעור הכי טוב שקיבלתי במהלך הלימודים היה ממנהל הקורס שלי: "יהודה אדלר, לא משנה מה תעשה אחרי הקורס, אני רוצה שתעשה את זה ביצירתיות", מאז זה מה שאני מנסה לעשות, לחיות את החיים באופן יצירתי, תשאלו אותי איך נפגשתי עם הבן של בוב מארלי, או איך הפכתי למבקר מסעדות וסרטים.

לא תכננתי להיות איש קריאייטיב פרילאנסר, רציתי לעבוד במשרד פרסום גדול על תקציבים גדולים, הלכתי, בניתי תיק עבודות וחשבתי שמשרדי הפרסום יחכו לי עם שטיח אדום וכוס קפה חם (אני יותר איש של שוקו, אבל תזרמו איתי), אבל להפתעתי, בלי משרד ובלי תקציב לקוחות הגיעו מפה לאוזן, אז פשוט התחלתי לעבוד.

יש לי כיפה והיא על הראש

אני מאמין שיש לנו הרבה יותר מהמשותף, כולנו חיים, נושמים ומתים אותו דבר, רק הלוויות שלנו יראו טיפה אחרת. האם הכיפה שלי מפריעה לי לפתור בריף ללקוחות? להפך, היא רק מוסיפה לי עוד עולם שלם שממנו אני יכול להביא השראה. החלום שלי הוא לעשות קמפיין למגזר הערבי, רק כדי להוכיח אחת ולתמיד את הנקודה הזאת. 

 

כמה מילים לסיום?

יש לי זקן שנותן לי מראה מבוגר, אני לובש חפתים במשך כל השבוע ואני איש קריאייטיב מדהים, אני אובססיבי לניהול נכון של הזמן שלי (מתכנן לכתב ספר על הנושא), מאוד מרתק אותי דור ה-Y החרדי (אפילו כתבתי ספר על הנושא). בזמני הפנוי אני מעביר הרצאות, הספקתי אפילו להופיע במדיות השונות כמו ישראל היום, מקור ראשון, ביזנעס ופאשקוויל. וכמובן, יש לי פודקאסט שקוראים לו 'על כוס קפה', פעם בשבוע אני עורך בו ראיונות שנותנים לי השראה עם אנשים שמעניינים אותי.

בואו ניפגש גם ב: