איך עזרתי לאפי כהן להפוך מחברה להשכרת ציוד לאינטראקטיב 360 – עסק שמוכר חוויות ברמה גבוהה

החברה

אינטראקטיב 360

אינטראקטיב היא חברה להשכרת ציוד שקיימת בשוק קרוב ל-8 שנים, ומספקת חוויות משולבות גאדג'טים ותוכן לארגונים, בעיקר מוסדות חינוך, עיריות, מתנ"סים, חברות פרסום ועוד. הפתרונות שהחברה מציעה מסייעים לארגונים שונים לקיים אירועים בקנה מידה גדול ובהצלחה רבה.

"בחרתי ביהודה אדלר כי הוא בדיוק מה שמאפיין את העסק שלי – מחוץ לקופסה, והוא אכן בנה לי את מערכת המיתוג בצורה הנכונה."

(תמונה שלו עם אשתו יחד)

האתגר

להוציא את החברה ממעגל ההישרדות ולשים אותה על המסלול הישיר להצלחה

החברה פעלה ללא מיתוג הגון מיום הקמתה, ולמעשה נלחמה על ההישרדות שלה מחודש לחודש. היא כן פרסמה את עצמה, אך לא באופן שהניב לה את המספרים הנכונים.

בנוסף, לפעילות השוטפת של אינטראקטיב 360 לא היתה שיטה מצליחה ועקבית. כל יום שהציוד של אינטראקטיב לא הושכר נחשב ל"יום מת", והבעלים היו עסוקים במשאים ומתנים מפרכים על מחירי ההשכרה.

העסק פנה אליי כדי שאעזור לו להרים את כל נושא השיווק שלו אחרי ניסיון כושל עם חברת פרסום אחרת. הבעלים היו זקוקים לנוכחות מקצועית, שותף לדרך, מישהו שייקח אותם למקום אחר לגמרי מאיפה שהיו קודם ויחשוב איתם מחוץ לקופסה.

"העבודה עם יהודה נתנה לי המון שקט נפשי בכל מה שקשור למיתוג, לשיווק ולצמיחה של העסק. היא גם אפשרה לי להתעסק במה שחשוב לי באמת, כמו פיתוח העסק והתאמת גאדג'טים נוספים שקיימים בארץ ובעולם לרווחת הפעילות של החברה." 

הפתרון

מיתוג של החברה והטמעת נהלי עבודה מסודרים ועקביים

ראשית, אינטראקטיב 360 היתה צריכה מיתוג.

ישבתי יחד עם הבעלים וניתחנו את הנתונים של העסק. הניתוח הראה לנו שהלקוחות הכי שווים שלו הם אלו שמחפשים מוצרים חדשים ורוצים להתרגש מאירוע לאירוע. אותם לקוחות מעוניינים בחוויה שתעטוף אותם מכל הכיוונים.

זו היתה נקודת הבידול שבאמצעותה הצלחנו להעלות אותו גבוה יותר מהמתחרים שלו. בהתאם, התחלנו את תהליך המיתוג של אינטראקטיב: מחברה להשכרת ציוד לעסק שמספק למוסדות חינוך בעיקר חוויות של אירועים בלתי נשכחים.

במקביל לתהליך המיתוג, התחלנו גם לעבוד על מערך של מוצרים חדשים, אסטרטגיה להטמעת מערכת ניהול לקוחות ותהליכים נוספים בעסק. 

בנינו יחד שני מוצרים חדשים:

  • "נקודתיים": המערכת המתקדמת ביותר בישראל לצבירת נקודות עבור מבצעים באמצעות כרטיס אשראי. "נקודתיים" מעניקה למנהלים ומורים את היכולת לבצע ניתוח רוחבי של בית ספרם באופן כללי, ושל כל תלמיד באופן פרטני. זו המערכת הנוחה ביותר לשימוש ולהתקנה בכל מוסד לימודי. לא משנה באיזו שיטת ניקוד בוחרים להשתמש – שקלים, מטבעות או כוכבים, "נקודתיים" תוביל לשיפור משמעותי בכל בית ספר.
  • "מקליקים בסלון": המשחק כולו בנוי בשיטת האופליין, כאשר התלמידים מקבלים את קובץ המשחק להורדה במייל ועונים על השאלות. בסוף, התלמידים מקבלים קוד שאותו הם שולחים במייל חוזר, והמערכת שבנינו מפענחת ומעדכנת את התוצאה שלהם בטבלה. "מקליקים בסלון" מעניק פתרון מלא לבתי ספר שרוצים להישאר בקשר עם התלמידים ולעקוב אחר התפתחותם הלימודית גם בזמן שהם בבית. 

התוצאה

עסק B2B יוקרתי עם מוצרים חדשים ושיטת עבודה מצליחה

התהליך שאינטראקטיב עברה הביא לכך שאפילו בתקופת הקורונה, כשעסקים סביבה נסגרו, החברה המשיכה לעבוד ובגדול. היום אינטראקטיב 360 מספקת פתרון מלא ללקוחות שלה, עוזרת להם לתכנן את האירועים שלהם בראש שקט ודואגת לכל הצרכים שלהם כדי שתהיה להם חוויה יוצאת מן הכלל.

החברה למדה איך לעבוד בצורה מסודרת, עם מערכת ניהול לקוחות ונהלים חדשים שמאפיינים עסקים מצליחים. בעבודה משותפת שלנו, הבעלים רכשו את הידע המתאים כדי לנהל את העסק שלהם בצורה הנכונה.

אחרי התהליך שעברנו יחד, אינטראקטיב 360 יצאה ממעגל ההישרדות ומהלופ של "איך סוגרים את החודש" שכלל התמקחויות בלתי פוסקות מול לקוחות מסוגים שונים, ועברה לעבוד בצורה מסודרת עם מוסדות וארגונים, בייחוד בתחום החינוך, כאשר הבעלים שלה מסוגלים לחשוב רבעון קדימה.

"אם היו מבקשים ממני לתת המלצה על יהודה אדלר, לא בטוח שהייתי ממליץ עליו, מסיבה אחת פשוטה: אני צריך אותו לידי. הוא הפסיכולוג של העסק שלי וקצת קשה לוותר עליו. הוא חשוב לי מאוד לעסק, אז לפני שאתם לוקחים לו כמה שעות מהזמן שהוא פינה לי, תחשבו טוב אם אתם רוצים לעשות לי את זה."