איך טוני רובינס מתמודד עם תלונות על הטרדות מיניות?

שתף את העמוד:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אין כמעט מישהו בעולם העסקים שלא מכיר את אנטוני רובינס. הוא הגורו הכל יכול, הגורו של הגורואים, אבל בשנת 2019 כאשר באזפיד, האתר בעל האומנות של כתיבת כותרות קליקביט, יצא באשמות נגדו שהוא הטריד מינית, העולם היה בשוק, היו כאלה שמחו, הנה סוף סוף, המלך הולך ליפול, כי אין דרך יותר מהירה לסיים קרירה של בנאדם מאשר האשמה בהטרדה מינית, קנאה במסווה של פמיניזם.

אז איך טוני רובינס, עדיין בחיים וטס בכל רחבי העולם וממלא אולמות?

במשך התקופה הוא לא התראיין על האשמות של הטרדות המיניות ונתן להם לבעבע, אבל אז הוא כתב בבלוג שלו באתר מדיום פוסט אחד עם הכותרת "מכתב פתוח ממני אל העורכים וחבר הנאמנים של באזפיד מטוני רובינס" וזה עבד, התקשורת נרגעה והחיים חזרו למסלול.

למה זה עבד? לאחרונה אני קורא (מקשיב) לספר של רייאן הולידי "תסמוך עלי, אני משקר – הוידוי של מניפולטור מדיה" ובה הוא מדבר על איך הוא הפעיל מניפולציות על התקשורת שהכניסו מליוני דולרים ללקוחות שלו, בלי שקל הוצאה (חוץ מהתשלום שלו כמובן) וזה עזר לי להבין יותר למה טוני הגיב כמו שהוא הגיב.

  • תתחיל עם המדיות הקטנות – בגלל הקצב המטורף שבו צריכים לייצר תוכן, כל פלטפורמת תוכן גדולה נשענת על קטנה יותר, לדוגמה עיתון, נשען על אתרי חדשות, שנשענים על בלוגים, שנשענים על מעקב אחרי רשתות חברתיות כמו טוויטר, ככל שהסיפור עולה למעלה כך הוא נהפך ליותר אמיתי, כי עם בלוג קטן הצליח שסיפור שעלה אצלו ראשון הגיע לעיתון, זאת אומרת שיגיעו אליו יותר חשיפות, כי יש יותר דיבור ברשת על הסיפור. טוני ידע שאם הוא יגיב על הסיפור ברשת הטלוויזיה הוא רק יהפוך אותו ליותר אמיתי, לכן הוא הגיב במדיה יותר קטנה מבאזפיד, כדי שהסיפור שלו יעלה יותר בצורה אורגנית.
  • אנשים מחפשים על מי לכעוס – טוני בכותרת של הפוסט שלו, כבר נותן לך סיכום של הסיפור, זה לא אני נגד מישהי (שאולי?) הטרדתי מינית, אלא זה אני – טוני הקטן, נגד המנהלים הגדולים של באזפיד.
  • הבנת המודל העיסקי – המודל של אתרים כמו באזפיד הוא צפיות, כמה אנשים צפו בכל כתבה, לכן כאשר יש כותרת שמושכת ואנשים מתלהבים ממנה וירצו לקרוא עליה עוד, אז צריך לייצר להם עוד כתבות "טוני רובינס מגמגם ברשת CBN", "על הראיון הזה ב-FOX טוני הולךך להצטער הרבה זמן" הם רק חלק מהכותרות האופציונליות שבאזפייד היו מייצרים אם הוא היה מגיב, כאשר הוא ישב בשקט, הם לא קיבלו צפיות, מה שגרם לכרישים של באזפייד לאבד את הריח של הדם ולהמשיך הלאה ולהפנות לתגובה הבודדת של טוני רובינס באתר אחר, זה לתת לאתר יותר קטן מהם – מדיום, טראפיק ואת זה הם לא רצו לעשות.

עד הפוסט הבא

לקבלת פוסטים ישירות למייל?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *