נמאס לי מ-"משפט חכם אומר כך…"

שתף את העמוד:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אני מתחיל את היום שלי בלעבור על הוואצאפים שלי ואח"כ אני עובר על הסטטוסים, בכל בוקר מחכה לי איזה גורו עם סרטון של דקה שמתחיל באותה צורה:

"משפט חכם אומר כך…"
"משפט חכם אומר כך…"
"משפט חכם אומר כך…"

אז למה נמאס לי מזה?

באו נתחיל מהפשוט ביותר, אם זה משפט חכם, שאמר מישהו חכם, אין צורך בכלל להסביר אותו, במיוחד אם אותו אחד מנסה למכור לך קורס בהמשך. אבל הבעיה היותר גדולה היא מה שזה גורם לנו, שאנחנו רואים את הסרטון ואנחנו אומרים לעצמנו איזה יופי למדתי משהו חדש היום, הבנתי משהו חדש על העסק שלי, אבל כאשר בעצם שום דבר לא קורה, המחוגה של ההתפתחות שלנו לא זזה, המחוגה של העסק שלנו לא זזה.

קלטתי את זה כאשר עליתי על המשקל בבית והוא אמר לי שאני חייב להרזות, אז התחלתי לעשות כל בוקר 20 דקות על אופנים ביתיות, אח"כ החלטתי להמיר 10 דקות מתוך זה בכפיפות בטן ושכיבות שמיכה, מה שהיה מאוד קשה לי, עד שמצאתי פליליסט בספוטיפי של הרצאות מוטיבציה משולבות עם מוזיקה, זה היה חשמל ודחף אותי יותר ויותר לקצה של היכולות שלי, אבל יום אחד מצאתי את עצמי הולך בבית וממשיך להקשיב לפליליסט ומרגיש שיא הנהדר עם עצמי ושאני כבר 30 דקות בכושר, למרות שבמציאות לא עשיתי כלום.

אז החלטתי לנקום ולכתוב לכם איך תדעו להבדיל בין מישהו שבאמת יכול להביא ערך לחיים שלכם , לבין מישהו שהוא "פייק ניוז", או "פייק גורו" אם תרצו. הנה הנקודות שאתם צריכים לשים לב אליהם:

  1. הוא לא מוכר שירות, אלא קורס – באו לקורס שבוא אני אלמד אתכם הכל על שיווק, לא, אם הוא כזה טוב בשיווק שהוא יכול ללמד אתכם איך לעשות את השיווק לעסק שלכם, או את המכירות, האם הוא מוכן לעשות את זה בעצמו?
  2. איכשהו הכל אצלו קשור להעצמה אישית – הוא יספר לכם שהסיבה שאתם מצליחים בעסק, היא לא בגלל שאף פעם לא למדתם מנהל עסקים, אלא בעיות רגשיות ומחסומים שצריך לטפל בהם.
  3. לקורסים שלו יש שמות מפוצצים – "הנבחרת" "זינוק" "קומנדו"
  4. ההצלחה הכלכלית שלו לא מאומתת – מאוד קשה לאמת את החברות שהוא הצליח לעזור להם בכסף ולסמן אותו בתור הגורם המשפיע, או את ההצלחה שלו מבחינה כלכלית.
  5. הם מציגים את עצמם כמומחים – אבל מאוד קשה להבין מטעם מי – אוניברסיטה? זכו בפרסים? מטעם עצמם?

יש לכם עוד סימנים? תכתבו לי, הנה משפט חכם: "משפט חכם אומר כך, אל תקשיבו לאנשים שאומרים לך משפט חכם אומר כך".

לקבלת פוסטים ישירות למייל?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *