תאהב את מה שאתה עושה – מתי מריאנסקי

שתף את העמוד:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

במקצוע שלו הוא בכלל מהנדס תעשייה אבל הוא לא עבד בזה אפילו יום אחד. ברזומה שלו נמצא עיצוב אתרים כמו כלכליסט מרמלדה מרקט ועוד. אבל – – רובוטיקה והעולם החדש זה הארוחת בוקר שלו. יש לו קבוצת פייסבוק בשם 'עליית המכונות' שמה הוא מפרסם כל יום! פוסט על בינה מלאכותית והעולם העתידי שלדבריו כבר לא כ"כ כזה, והכל, בלי לקבל שקל – הוא פשוט אוהב את זה! אז אחרי כל ההקדמות, הגיע הזמן להציג את המרואיין השבועי שלי בפודקאסט – מתי מריאנסקי.

אני עוקב אחרי מתי באופן אישי כבר הרבה מאוד זמן, אני אפילו מקפיד פעם בשבוע לעבור על קבוצת הפייסבוק שלו כדי להתעדכן במה שעוד רגע יקרה פה. 'אני לא בא להפחיד, להיפך, אני רוצה שאנשים יבואו מוכנים יותר לעולם הזה' – הוא מדגיש. מעבר לכל זה, מתי הוא איש מרתק עם לוק לא פחות ממדהים, עצרתי אותו ברחוב ופשוט ביקשתי ממנו שיבוא לדבר איתי על כוס קפה, הוא הסכים.
דיברנו על העבודות שעשה במהלך השנים, על היכולת המופלאה שלו ללמוד משהו אחד וללכת לעבוד במשהו אחר רק כי הוא אוהב אותו יותר.
הוא סיפר לי בהרחבה על הצ'אט בוט הראשון בישראל שהוא היה חלק מההקמה שלו, גם על הסטארט-אפ שהקים בתחום של תיאום פגישות הספקנו לדבר. שאלתי אותו גם על המקצועות של כולנו – באיזה נישה הולכים לעזור לנו הרובוטים כאנשי מקצוע? את מי מאיתנו יחליפו הרובוטים תוך כמה שנים? איזה תחום כדאי ללמוד כדי שיהיה לנו מה לאכול גם בעתיד? שווה לשמוע את הפרק רק כדי להירגע שלא כ"כ מהר נהפוך ללא רלוונטיים.

שאלתי גם:

  • למה לדעתו קבוצת הפייסבוק שלו כ"כ מצליחה?
  • איזה אתר הוא ניסה להעתיק?
  • מה הוא חושב על העבודות הראשונות שלו?
  • מהי תכונת המפתח לשרוד איתה גם בעולם החדש?
  • ולסיום, טיפ מפתיע לפרילנסרים.

היה מרתק גם בגלל האיש וגם בגלל התוכן, ממליץ בחום להיכנס ולהקשיב, וכמובן, להגיב לי – אני פה!

רוצה להתעדכן ראשון על כל פודקאסט חדש שעולה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *